Programmas direktors:
Dr.sc.ing., Profesore Jeļena Čaiko
Studiju ilgums::
pilna laika - 4 gadi, nepilna laika – 4,5 gadi
Piešķiramais grāds::
Profesionālais bakalaurs informācijas sistēmās
Kvalifikācija::
Sistēmu analītiķis
Valodas::
Latviešu | Angļu

Par programmu

Mūsdienās arvien vairāk rezonanses noziegumu tiek saistīti ar kiberuzbrukumiem. Hakeru uzbrukumu sekas kļūst arvien lielākas, tāpēc pieaug pieprasījums pēc profesionāļiem, kas nodrošina informācijas drošību.

Mūsdienās gandrīz katrai organizācijai ir jāaizsargā informācija.
Speciālista galvenais uzdevums informācijas drošības jomā ir novērst iespējamās problēmas, nevis tikt galā ar to sekām. Lai to paveiktu, viņi analizē kiberdrošības riskus un draudus, kā arī izveido un pārvalda sistēmas, lai aizsargātu pret vīrusu uzbrukumiem un uzlaušanu.

Kopā ar izstrādes komandu jaunas programmatūras izveidē var piedalīties informācijas drošības inženieris. Piemēram, izstrādājot lietojumprogrammu, viņš var domāt par veidiem, kā aizsargāt pārsūtītos datus, un šim nolūkam ir svarīgi saprast kriptogrāfijas metodes. Papildus tehniskajiem aspektiem ir svarīgi izprast informācijas aizsardzības tiesisko bāzi, nozares un korporatīvās kiberdrošības standartus.

Informācijas drošības bakalauram jāspēj strādāt ar:

 • uzraudzības tehnoloģijām
  (piemēram, hakeru programmu rašanās izsekošanu),
 • satura klasifikāciju,
 • satura filtriem un
 • datu zudumu novēršanas rīkiem.

Pamatstudiju programmā studentiem tiek doti vispārīgie kursi datorzinātnēs un informācijas drošības metodēs un metodēs. Turklāt studenti iegūst specializētākas zināšanas.

Tipiskā bakalaura grāda informācijas drošības jomā studenti saņem daudznozaru apmācību savā jomā, kas ietver arī kriptogrāfiju, aparatūras drošību un programmatūras aizsardzību. Dažkārt šie paši kursi tiek iekļauti maģistra programmā.

Pamatizglītība «Informācijas drošības» virzienā ietver virkni zinātnisku un praktisku zināšanu par datoru, automatizētajām, informācijas un telekomunikāciju sistēmām. Studenti apgūst sistēmu vai sistēmas objektu informācijas drošības nodrošināšanas pamatus.

Studentiem tiek mācīta arī programmēšana vairākās valodās, piemēram, C, JAVA, PHP u.c., informācijas drošības juridiskie aspekti.

Šeit strādā mūsu absolventi

Veiksmes stāsti

 • In January 2018 I became a part of Erasmus Study program. I chose ULPGC University in Canary Islands to improve my studies. I took part of this program twice because experience and studies here are excellent!

  Alisa Karsova
  Sīkāk
 • 2020. gada septembrī man tika dota iespēja piedalīties Erasmus+ programmā kā vieslektorei Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas partneraugstskolā Klaipeda State University of Applied Sciences personāla docēšanas mobilitātes programmas ietvaros.

  Antonina Djakona
  Sīkāk
 • My full name is Davron Shukurullaev. I am studying at ISMA University of Applied Sciences, a fourth-year student.

  Davron Shukurullaev
  Sīkāk
 • I have decided to take part in Erasmus+ training mobility in one of the northern universities and I never regretted.

  Diana Zmicerevska
  Sīkāk
 • My name is Dilmurodjon Nishonov, I am from Uzbekistan and I study Master degree of Management in Business Administration. As a student of ISMA University in Riga Latvia, I always have wide range of opportunities to study in other countries of Europe or to have a practical traineeship. This means a lot for boy from Uzbekistan who had a chance to study and travel in Europe by the help of Erasmus mobility program. Erasmus+ experience made me feel like a global citizen, I am at home in any place in the world.

  Dilmurodjon Nishonov
  Student from Uzbekistan
  Sīkāk

Interesanti zināt

Latvija ir viena no pieejamākajām valstīm

Rīga ir ērts mezgls ar labi attīstītu infrastruktūru, kas apvieno Eiropas pilsētas

Lieliskas prakses un nodarbinātības iespējas gan Rīgā un visā ES teritirijā

Dažādas atpūtas aktivitātes:
restorāni un tematiskas vietas, piejūras pludmales un slēpošanas kūrorti, teātri un mūzikas pasākumi

ISMA atrodas lielākajā un modernākajā biznesa centrā Baltijā,
kur notiek starptautiskas konferences un karjeras dienas, biznesa tikšanās un simpoziji

Augšup