“Šī sadarbība apvienos ISMA pieredzi lietišķajās zinātnēs un Ukrainas spēcīgo zināšanu bāzi industriālajā inženierijā. Tā rezultātā studentiem tiks nodrošināta moderna izglītība strauji augošā nozarē un visaptverošas apmācības bezpilota tehnoloģijās un sistēmu inženierijā,” norāda Dr.oec., profesors, ISMA rektors Deniss Djakons.

Programmas galvenie specializācijas virzieni būs bezpilota sistēmu projektēšana un ražošana, kā arī bezpilota sistēmu ekspluatācija ar IoT (Internet of Things) integrāciju. Plānots, ka uzņemšana attiecīgajā programmā varētu sākties 2025. gadā, mācībām notiekot angļu valodā.

Paredzams, ka studenti šīs programmas ietvaros apgūs digitālo 3D modelēšanu, automatizāciju, CAD/CAM/CAE sistēmas un praktiskas iemaņas bezpilota sistēmu projektēšanā, kā arī to dzīves cikla uzturēšanā.

Bezpilota sistēmu tehnoloģijas plaši izmanto tādās nozarēs kā aviācija, loģistika, lauksaimniecība un drošība. Šī programma studentiem sniegs nepieciešamās prasmes, lai sekmētu inovācijas un vadītu šādu sistēmu projektēšanu, ražošanu un pārvaldību. Ar spēcīgu pamatu Industriālajā un Mašīnbūves inženierijā programmas absolventi būs gatavi risināt mūsdienu industrijas izaicinājumus un veicināt inovācijas gan Latvijā, gan Ukrainā.

ISMA sadarbojas ar vairāk kā 100 augstākās izglītības iestādēm visa pasaulē, tostarp jau vairāk kā 25 gadus notiek aktīva sadarbība ar 24 augstākās izglītības iestādēm un zinātniskajiem institūtiem no Ukrainas. Sadarbību ietvaros tiek veidotas kopīgas bakalaura un maģistra studiju programmas, zinātnisko rakstu un kolektīvo monogrāfiju izstrāde, zinātnisko pētījumu un projektu, kā arī pasniedzēju stažēšanās organizēšana.

Citas ziņas

9. un 10. jūnijā Mežaparkā notiks mūzikas festivals NOSTALGIA FEST ’23

9. un 10. jūnijā Mežaparkā notiks mūzikas festivals NOSTALGIA FEST ’23


Izvēlieties savu izglītības programmu

Iepazīstieties ar mūsu vadības, tūrisma un informācijas tehnoloģiju izglītības programmām.

Augšup